TID TIL TRÆNING

HER FINDER DU EN HURTIG OVERSIGT OVER TRÆNINGSTIDER OG STEDER FOR DE ENKELTE HOLD

SVØMMESKOLEN

OBS

Retningslinjer COVID-19, se her

For alle holdende (UNDTAGET PIRATER) gælder det, at der trænes én gang pr. uge. Der er blot flere tidspunkter at vælge imellem.

Vedr. Rismølleskolen: Vi gør opmærksom på, at der kun er ét omklædningsrum, hvilket forsøges løst ved at drenge bader først og når de er i omklædningsrummet, bader pigerne.

MUSLINGER

TIRSDAG TORSDAG LØRDAG
RISMØLLESKOLEN:
16.30 – 17.00
17.30 – 18.00
RISMØLLESKOLEN:
16.30 – 17.00

RISMØLLESKOLEN:
9.00 – 9.30

HAVMUS

TIRSDAG ONSDAG TORSDAG LØRDAG
RISMØLLESKOLEN:
17.00 – 17.30
18.00 – 18.30
TIRSDALENS SKOLE:
16.15 – 16.45
RISMØLLESKOLEN:
17.00 – 17.30
18.00 – 18.30

TIRSDALENS SKOLE
16.15 – 16.45

RISMØLLESKOLEN:
9.30 – 10.00
10.30 – 11.00

HAVMUS+

TIRSDAG

TORSDAG LØRDAG
RISMØLLESKOLEN:
17.30 – 18.00
18.30 – 19.00
RISMØLLESKOLEN:
17.30 – 18.00
18.30 – 19.00
RISMØLLESKOLEN:
10.00 – 10.30

HAVKAT

MANDAG TIRSDAG ONSDAG TORSDAG
WATER & WELLNESS:
16.00 – 16.40
17.20 – 18.00
WATER & WELLNESS:
16.00 – 16.45
WATER & WELLNESS:
16.45 – 17.30
17.30 – 18.15

TIRSDALENS SKOLE:
16.45 – 17.30

WATER & WELLNESS:
17.40 – 18.20

TIRSDALENS SKOLE:
16.45 – 17.30

SÆLER

MANDAG TIRSDAG ONSDAG TORSDAG
WATER & WELLNESS:
16.40 – 17.20
WATER & WELLNESS:
16.00 – 16.45
WATER & WELLNESS:
16.00 – 16.45
16.45 – 17.30
18.15 – 19.00

TIRSDALENS SKOLE:
17.30 – 18.15

WATER & WELLNESS:
17.00 – 17.40
18.20 – 19.00

TIRSDALENS SKOLE:
17.30 – 18.15

HAJER 

MANDAG ONSDAG TORSDAG
WATER & WELLNESS:
17.00 – 18.00
WATER & WELLNESS:
17.30 – 18.15

TIRSDALENS SKOLE:
18.15 – 19.00

WATER & WELLNESS:
16.00 – 17.00

TIRSDALENS SKOLE:
18.15 – 19.00

PIRATER

Der kan tilmeldes til Pirater ENTEN mandag eller onsdag ELLER både mandag og onsdag

MANDAG ONSDAG
WATER & WELLNESS
16.00 – 17.00

WATER & WELLNESS
18.15 – 19.00

AQUA POWER

ONSDAG
WATER & WELLNESS:
16.00 – 16.45

LÆR CRAWL

MANDAG
WATER & WELLNESS:
19.30 – 20.30

MOTION FOR SJOV

ONSDAG
SØNDERMARKSSKOLEN
19.30 – 20.30

KONKURRENCE-AFDELINGEN

OBS
Konkurrenceholdene træner alle de anførte dage

HOLD A

MANDAG TIRSDAG ONSDAG TORSDAG FREDAG LØRDAG
SØNDERMARKSKOLEN
16.00 – 18.00 (vandtræning)
18.00 – 19.00 (styrke)
WWR
17.00 – 19.00
SØNDERMARKSKOLEN
16.30 – 18.30 (vandtræning)
18.30 – 19.30 (styrke)
WWR
6.00 – 7.30
WWR
16.30 – 18.30
SØNDERMARKSKOLEN
9.00 – 11.00 (vandtræning)
11.15 – 12.15 (dryland)

HOLD B

MANDAG TIRSDAG ONSDAG TORSDAG FREDAG LØRDAG
SØNDERMARKSKOLEN
16.00 – 18.00 (vandtræning)
18.00 – 19.00 (styrke)
WWR
17.00 – 19.00
SØNDERMARKSKOLEN
16.30 – 18.30 (vandtræning)
18.30 – 19.30 (styrke)
WWR
6.00 – 7.30
WWR
16.30 – 18.30
SØNDERMARKSKOLEN
9.00 – 11.00 (vandtræning)
11.15 – 12.15 (dryland)

HOLD C

MANDAG TIRSDAG ONSDAG TORSDAG LØRDAG
SØNDERMARKSKOLEN
17.00 – 18.00 (styrke)
18.00 – 19.30 (vandtræning)
WWR
17.00 – 19.00
SØNDERMARKSSKOLEN
18.30 – 19.30
WWR
16.00 – 18.00
SØNDERMARKSKOLEN
09.45 – 10.45 (styrke)
11.00 – 12.30 (vandtræning)

HOLD D

MANDAG ONSDAG TORSDAG LØRDAG (KUN D-GULD)
SØNDERMARKSKOLEN
17.00 – 18.00 (styrke, kun D-guld)
18.00 – 19.30 (vandtræning)
SØNDERMARKSSKOLEN
18.30 – 19.30
WWR
16.00 – 17.00
SØNDERMARKSKOLEN
9.45-10-45 (styrke)
11.00-12.30 (vandtræning)

MASTERS

MANDAG ONSDAG FREDAG
SØNDERMARKSKOLEN
19.30 – 20.30
SØNDERMARKSKOLEN
19.30 – 20.30

W&W
16.00 – 17.00